Wrocławska Opera Barokowa

Wrocławska Orkiestra Barokowa to zespół filharmoniczny działający w ramach wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki, jeden z nielicznych w Polsce grających muzykę dawną na instrumentach z epoki. Orkiestrę założył w 2006 roku Andrzej Kosendiak, dyrektor Filharmonii Wrocławskiej. Kierownikiem artystycznym orkiestry jest od początku wiolonczelista Jarosław Thiel (wywiad). Zespół szybko zyskał należną renomę, czego świadectwem jest jego uczestnictwo w renomowanych wydarzeniach, m.in. festiwalach Wratislawia Cantans, Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena, Międzynarodowym Fastiwalu „Mozartiana”, Festiwalu RheinVokal, Poznań Baroque, Tage Alt Musik in Herne, Concentus Moraviae czy festiwalu Uckermärkische Musikwochen. Pole zainteresowań orkiestry to muzyka od okresu wczesnego baroku aż po początki romantyzmu.

Zespół występuje z tak wybitnymi dyrygentami jak Giovanni Antonini, Philippe Herreweghe czy Paul McCresh i gości takie gwiazdy jak Simone Kermes, Olga Pasiecznik, Renata Pokupič, Julia Lezhnieva czy Aleksandra Kurzak.

Nagrania orkiestry zdobywały nagrody, m.in. Fryderyki (2011 i 2013 – nominacja), Kamertony (nagroda magazynu „Diapason”).

Wrocławska Orkiestra Barokowa
Wrocławska Orkiestra Barokowa

www.nfm.wroclaw.pl/zespoly/wroclawska-orkiestra-barokowa

facebook

Słowa kluczowe: , ,

Dodaj komentarz