Galou Delphine

 

Delphine Galou
Delphine Galou

Francuska śpiewaczka operowa, kontralt.

Urodziła się w 1977 roku w Paryżu. Studiowała na Sorbonie filozofię, a także śpiew i grę na fortepianie. Od 2000 roku związana z zespołem Jeunes Voix du Rhin, jako młoda artystka wystąpiła w Opéra National du Rhin. W 2004 roku została „odkryciem roku” francuskiego stowarzyszenia promującego młodych artystów.

Śpiewa w teatrach operowych w całej Europie, m.in. w Royal Opera House w Londynie, Theater Basel czy Théâtre des Champs-Elysées w Paryżu, a także na festiwalach, np. Handel Festival w Karlsruhe i festiwalu w Beaune.

W Polsce wystąpiła m.in. na festiwalu Opera rara w Krakowie w operach A. Vivaldiego: w 2011 roku w partii tytułowej w  Orlando furioso, w 2013 roku zaś w Montezumie, a także na Misteriach Paschaliach w 2015 roku w oratorium Vivaldiego Jephta.

W jej repertuarze są dzieła Haendla (Radamisto, Alcina, Rinaldo, Alessandro), A. Vivaldiego (Orlando furioso), A. Steffaniego (Niobe), H. Purcella (Dydona i Eneasz), Ch.W. Glucka (Orfeusz i Eurydyka), ale także B. Brittena (Gwałt na Lukrecji) i P. Czajkowskiego (Eugeniusz Oniegin).

Współpracuje z wybitnymi orkiestrami, takimi jak Balthasar Neumann Ensamble, Ensamble Pygmalion, Ensamble Les Siècles, Accademia Bizantina, Les Arts Florissants, Les Talens Lyriques, Les Musiciens du Louvre Grenoble, I Barocchisti i Il Complesso Barocco.

Nagrywa dla wytwórni Naïve i Deutsche Grammophon.

http://www.delphinegalou.com/

facebook

Słowa kluczowe: ,

Dodaj komentarz